Nipid, kuidas valmistuda ette külmaperioodiks

Suvised soojad ilmad on läbi ja kätte on jõudnud sügis. Koos aastaaegade vahetusega tuleks teha muudatused ka oma nahahoolduses. Siit leiad mõned punktid, millele peaksid mõtlema, et valmistuda ette külmaks perioodiks.

 

  1. Kasutada oma näohoolduses SPF-kaitsega tooteid. Pilves ilmad ja külm õhk on tihtipeale heidutav ning me kipume unustama, et ka vähene päike võib kahjustada nahka. Kõige lihtsam on kasutada hommikuti näo- või jumestuskreemi, milles on SPF kaitse sees.

 

2. Alusta oma päeva kuuma sidruniteega. Ärata oma keha hommikul kuuma veega, millesse on pigistatud värsket sidrunimahla. Sidrunist saab keha C-vitamiini ja see aitab hoida kontrolli all kortsukesed ning punnid. Lisaks aitab sidrun panna naha särama, sest viib kehast välja kahjulikud ained.

3.Vaheta välja oma suvised nahakreemid. Suvised nahakreemid on kergemad ja ei taga nahale piisavat kaitset külmakraadide ja tuule eest. Võta kasutusele paksemad ja õlibaasil valmistatud kreemid, mis on väga niisutavad ja tänu sellele hoiavad nahka paremini külmas.

4. Kreemita-kreemita-kreemita! Kui kreemid on välja vahetatud sobivamate vastu, siis tuleb meeles pidada, et neid ka igapäevaselt kasutada. Kreemita kogu keha igapäev sisse, et hoiduda ketendavast, punetavast ja tundlikust nahast.

 

 

5. Ära unusta ka juukseid! Pea meeles, et oma juuste eest tuleb külmal ajal hoolt kanda. Veendu, et ei satuks märgade või niiskete juustega õue, kui väljas on külmakraadid, sest nii kahjustad juukseid ning need võivad murduda kergelt. Eriti krõbedate külmakraadide ja suure tuule eest kaitse juukseid peites need mütsi alla või salli sisse.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga