Talvine juuksehooldus – enim levinud probleemid ja nipid, kuidas nendega toime tulla

Talvel on juuste heaolu ja tervise eest hoolitsemine väga vajalik, sest seda mõjutavad miinuskraadid, mitmete kasulike ainete puudumine ning teadmatus, et suvist juuksehooldust tuleks muuta talvele sobivamaks. Siin on põhilised juustega seotud probleemid talvel ning nipid, kuidas nendega toime tulla!

Talvine juuksehooldus - enim levinud probleemid ja nipid, kuidas nendega toime tulla

Kuiv peanahk ja juuksed

Talvisel hooajal on sagedased külmemad ilmad ja vähene niiskus õhus, mis muudab juuksed elutuks, kahjustatuks ja kuivaks. Samuti teeb juustele liiga külmade õhutemperatuuride ja soojade toatemperatuuride vaheldumine. Hoia oma peanahka korras pestes juukseid leige veega, sest kuum vesi kuumutab ja kuivatab nahka. Lisaks aitavab niisutada kuiva peanahka ja juukseid õlirikkad ja niisutavad juuksehooldustooted.

Katkised juuksed

Külmad ilmad muudavad juuksed õrnaks ning tundlikuks, mille tõttu on sagedasemad ka katkised juuksed. Ära kuivata ega pese oma juukseid kuuma temperatuuriga. Kui selleks on siiski vajadus, siis kasuta kindlasti kuumakaitset ning jahedamat temperatuuri. Lisaks kasuta niisutavat šampooni ja palsamit, et hoolitseda oma juuste tervise eest sügavuti!

Staatiline elekter

Staatiline elekter on klassikaline probleem talvel, mis on tingitud väljas olevast kuivast õhust. Lisaks aitab sellele ka kaasa sirgendajate ja lokimasinate kasutamine, mis muudab juuksed kuivaks. Staatilist elektrit juustes saab vältida, kui kannad väljas käies peas mütsi või katad juuksed salliga, et kaitsta neid külma ja kuiva ilma eest. Lisaks kasuta sügavuti niisutavaid tooteid, et juuksed ei oleks väga kuivad.

Kõõm juustes

Kuiv nahk ja kõõm on väga lähedalt üksteisega seotud. Selle vastu aitab vaid niisutamine-niisutamine-niisutamine. Kasuta sügavniisutavaid juuksehooldustooteid ning väldi juuste kuumutamist.

 

Talvel vajavad juuksed erilist hoolt, et püsida eluterved ning säravad. Selleks saab aga ise kaasa aidata, tehes:

 

Juustele maske

Kasuta sügavniisutavaid juuksemaske, mis niisutavad juukseid sügavuti. Nii hoiad oma juukseid ning annad neile vajaliku hoolitsuse, et nad saaksid olla terved ja elujõulised.


Ära pese juukseid liiga tihti

Juukseid liiga tihti pestes kaovad juustest naturaalsed õlid ja ained, mis kaitsevad juukseid ja peanahka. Kasulike ainete kadumise tõttu aga muutuvad juuksed nõrgaks ning vajavad pesu aina tihedamini.


Regulaarne juukselõikus

Regulaarne juukselõikus on vajalik, et eemaldada katkised juukseotsad ning annab juustele võimaluse kasvada tervetena ja ilusatena. Lisaks aitab regulaarne juukselõikus hoida juuste sära ja ilu.


Seerumid ja õlid juustele

Kasuta õlisid ja seerumeid, et kosutada oma juukseid. Mida rohkem niisutatud juuksed külmal ajal on, seda tervemad ja ilusamad nad püsivad. Samuti aitab juuste niisutamine staatilise elektri vastu ning kandes tooteid ka peanahale, aitab see kõõma tekkimise vastu.

 

Loe ka meie teisi artikleid:

Tootearvustus: Talvine nahahooldus koos TILK! toodetega
Tootesarja arvustus: Lakme Teknia Ultra Clair šampoon ja juuksemask
Tootearvustus: Linea Natura Seedri šampoon

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga