Ilusa maniküüri A-B-C

Kui sul on küüned korras, jätad endast hea ja korraliku mulje – pole vahet, kas sul on perfektne maniküür või naturaalse väljanägemisega küüned. Lihtsalt hoolitsetud küüned saad, kui jälgid neid punkte:

  1. Hoia oma küüned puhtad. Pole midagi hullemat kui mustad küünealused. Nii nagu sa pesed igapäev oma nägu ja käsi, peaksid jälgima ka oma küünte puhtust. Selleks piisab lihtsalt veest, seebist ja harjast – imelihtne!
  2. Kanna oma küüntele top-coat küünelakk. Nii näevad küüned alati säravad välja. Lisades soovi korral ka peale värvilise laki, säilib ka lakk küüntel kauem. Top-coat küünelakk paljal küünel loob aga hoolitsetud, kuid loomuliku, mulje.
  3. Ära näri oma küüsi! Näritud küüned on ebaühtlased ja katkised, mis ei ole kindlasti see, mis käiks korraliku maniküüriga kokku.  Lisaks, on küünte all peidus bakterid, mis ei tohiks kohe päris kindlasti suhu sattuda.
  4. Niisuta oma küünenahku. Kuivad ja katkised küünenahad rikuvad ka kõige korralikuma maniküüri ilme. Selleks, et niisutada oma küünenahku, masseeri neid näiteks kookos- või jojobaõliga – lihtsalt kreem ei imendu ega niisuta nii hästi, kui seda teeb õli.
  5. Ära noki oma küünenahku. Nii nagu küünte närimine, kahjustab ka küünenahkade nokkimine küüsi ja nende kasvamist. Kõige parem viis sellest hoidumiseks ongi nahkade niisutamine. Vaata punkt nr 4!
  6. Lükka küünenahad tagasi. Lõigates küünenahku võib see põhjustada inflekstiooni. Parem on küünenahkade eest hoolitseda neid tagasi lükates. Pärast sooja veega kätepesu lükka lihtsalt ja õrnalt nahad tagasi, kasutades selleks näiteks apelsinipuust pulka.
  7. Ära noki küünelakki maha! Väga lihtne punkt, millega hoiad ära oma küünte rikkumise. Kui küünelakk hakkab maha kuluma, võta see kindlasti küünelakieemaldajaga maha. Nokkidest küünelakki tuleb sellega ka kaasa küünte pealiskihti, mis muudab küüned nõrgaks ja õhukeseks.
  8. Kanna majapidamistöid tehes kindaid! Nõusid pestes on käed pikka aega sooja vee all, mis kuivatab küüsi. Lisaks on paljudes majapidamistööde vahendites sees kahjulikke aineid, mis ei mõju sinu küüntele hästi – selle kõige vastu aitavad kummikindad. Hea nipp on kreemitada (koos väikse koguse õliga) oma käed enne kinnaste kätte panekut kokku, nii saavad käed koduse spa-rituaali, samal ajal, kui sina majapidamistöid teed.

Kui soovid aga, et professionaal vaataks sinu käed üle ning teeks ise neile super maniküüri, siis vaata SIIA! 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga